Догляд за гранатом
Рекомендація по догляду за гранатом
Посадка граната
Це рослина не примхливо, але все ж гранат в умовах відкритого ґрунту росте краще на щебенчатых і добре дренованих грунтах. Вибираємо місце світле, захищене від вітрів.
Гранат невимоглива до грунтів. Може рости навіть на вологих. Але все ж слід підготувати грунт, влаштувати дренаж, щоб волога відводилася, а не застоювалася біля коренів. Дренажем може служити гравій або керамзит, рідше — гравій. У грунту для граната може бути лужна реакція і структура суглинку, але в цьому випадку її потрібно як слід «зарядити» органічними і мінеральними добривами.
Посадкову яму викопують так само, як і для багатьох плодових дерев (60x70 см);
- На дно насипають родючий шар ґрунту (близько 15 см) і перегній, змішаний із землею (десь трохи більше відра);
- Коріння і акуратно розправляють присипають землею;
- Після посадки ґрунт добре поливають і мульчують сухими бур'янами, соломою або перегноєм. Це допоможе вологи довше затриматися в ґрунті.
Якщо на зиму ви будете вкривати гранат, має сенс посадити саджанець під нахилом 60-45° до південної сторони.
Догляд за гранатом
1. Розпушування
Розпушування слід проводити в перші роки після посадки. Особливо корисно воно в період вегетації.
2. Полив
Поливають гранат помірно. З другого періоду вегетації найменше пересушування ґрунту спричинить розтріскування плодів.
Укриття на зиму
На зиму можна стягнути гілки з допомогою мішковини. Якщо саджанець був посаджений під кутом, восени він пригинається до землі і утеплюється землею, як виноград. Починаючи з верхівки, рослина акуратно пригинають до землі. При цьому на верхівку насипають близько 4 лопат землі, після чого вся рослина засипається землею з міжрядь шаром близько 20 див. Навесні, коли мине загроза заморозків, рослина поступово, від низу до верху, звільняють від укриття.
Якщо укриття на зиму не планується, однорічний саджанець треба підгортати на висоту близько 15 див.
Деякі садівники утеплюють саджанці граната однією або кількома поставленими один на одного покришками.
Формування крони та обрізка
Оптимальной для граната является форма в виде куста, когда у растения максимум 6 стволов. Такая форма помогает избежать травмирования в случае укрытия на зиму. Растению стараются придать наклонно-веерную форму. Но при активном росте неизбежно загущенные кроны и появление веточек, которые могут ломаться или расти вовнутрь. Для этого удаляют лишние веточки. Прикорневая поросль и загущающие побеги также подлежат удалению.
Как и многие плодовые растения, гранат стареет, и ему нужно проводить омолаживающую обрезку. Обычно это происходит раз в 20 лет. Для этого все ветви над землей обрезают, тем самым стимулируя рост новых и увеличение количества урожая.
Внесение удобрений
Основная масса удобрений вносится в землю перед посадкой, но если почва бедная, с середины июня растение начинают подкармливать фосфорно-калийными или азото-содержащими удобрениями. Летом можно вносить жидкие удобрения во время полива. Осенью, когда будете перекапывать приствольные круги, также подкормите гранат.
Сбор саженцев
Несмотря на то что плоды этого растения чаще всего готовы к сбору в середине октября, их вкусовые качества могут быть плохими. Некоторые разновидности культуры требуют дозревания. Поэтому, решив посадить такое растение, необходимо детально изучить его особенности.
Плоды не созревают одновременно. Чем дольше плод провесит на кусте, тем слаще он будет. Если погода не позволяет ждать, можно сорвать недозревшие плоды. Они дойдут до кондиции во время лёжки. Сорванные гранаты нужно высушить на чердаке или на улице под навесом.
При полной спелости плоды граната могут растрескаться, если вы собираете их для хранения, нужно успеть до этого момента.
Гранат прекрасно хранится и долго сохраняет свежесть.
Плоды нельзя хранить при минусовых температурах, иначе они могут загнить. Оптимальным будет проветриваемое помещение с температурой воздуха +2 °С.
Болезни и вредители
При выращивании гранатового дерева можно столкнуться с некоторыми трудностями. Ниже приведены основные проблемы и причины их возникновения: сохнут листья граната домашнего в условиях с сухим воздухом, низкой увлажненностью почвы, а также по причине загнивания корневой системы; гниют корни при постоянном переливе растения, когда застаивается влага, нарушен дренаж; ожоги на листьях могут возникнуть у ослабленного деревца, выставленного под палящие солнечные лучи; пятна на листьях домашнего граната проявляются как результат частого переувлажнения почвы, а также вследствие появления каких-то вирусных или грибковых заболеваний.
- Коли сіяти та як правильно вирощувати редиску в теплиціДізнайтеся, як успішно вирощувати смачну редиску в теплиці! В нашій статті ви знайдете прості поради щодо часу та техніки посіву, які допоможуть вам отримати багатий урожай. Відкрийте для себе найкращі методи та тонкощі вирощування редиски.Повна версія статті
- Догляд за ківіЕкзотичний фрукт ківі давно користується високим попитом на наших прилавках, особливо в зимову пору. Це не дивно, так як вміст вітаміну С в цих плодах перевищує в шість разів зміст його в лимонах і в 4 рази в шипшині. Так само він містить високу кількість калію, кальцію, магнію і фосфору. У нашій статті ми розповімо вам, як правильно посадити і вирощувати ківі в наших широтах.Повна версія статті