Догляд за плодовими деревами
Поради по догляду
Садити плодово-ягідні рослини з відкритою кореневою системою (ВКБ) навесні можна від моменту відтавання грунту до набрякання бруньок (це всього 10-15 днів), восени з початку масового листопаду до настання заморозків. Яблуні, груші та кісточкових культур садять навесні якомога раніше, саджанці плодових кущів висаджують, навіть коли бруньки вже трохи розпустилися.
Посадка
На дно ями викладають перегній або компост, рівномірно перемішаний з дернової землею. Використовувати потрібно тільки перепріла органічні добрива, інакше, виділений аміак від слабо разложившейся органіки, може погубити рослина. З тієї ж причини в посадкову яму не вносять аміачні добрива.
У центрі лунки з перемішаної землі формують пагорб, в який і ставлять кілочок. Дерево висаджується на верхівку гори, максимально впритул до кілка. Перевіряємо, що б верхні корінці були на рівні землі. Це дозволяє зберегти потрібну глибину. Розправляємо коріння віялом, обов'язково укладаючи все вниз. Засипати саджанець потрібно акуратно, щоб не пошкодити. Дерево можна злегка струшувати, що б земля прокидалася між корінням рівномірно. Якщо грунт глинистий, можна додати 2 – 3 відра крупного піску, свідомо все перемішавши.
Саджанець прив'язуємо до кілка і утрамбовуємо грунт ногою. Якщо робити це носком до дерева, то навколо утворюється лунка, добре затримує воду. В незалежності від вологості грунту, місце посадки потрібно полити 2 – 3 відрами води. Коли земля ввібрала всі, лунку по периметру мульчують перегноєм і торфом.
Перший догляд
Після посадки потрібно уважно стежити за вологістю грунту. Протягом першого місяця молоде дерево бажано поливати кожні 10 днів по 2 – 3 відра.
Якщо саджанці були з листям, то в сонячну погоду бажано створити для них тінь. Або можна акуратно видалити листя перед посадкою, що допоможе дереву зберігати вологу.
Відразу після посадки у міцного рослини можна провести обрізку. Якщо дерево слабке, то зробити це можна буде наступної весни.
Корисні поради:
- при посадці плодових дерев, 100% приживлюваність забезпечать укорінювачі, такі як: "Radifarm", "Чистий аркуш".
- для подолання стресу після пересадки необхідно провести обробку "Епіне" або "Цирконом"
- для швидкого зростання потужної кореневої системи, садівники використовують Стимулятор росту коренів GRANDIS"
- для ефективного знищення шкідливих організмів і профілактики захворювань використовують препарат "Брунька" або "Актофіт", "Актоцид"
- у весняний період і влітку плодові дерева підживлення карбамідом, аміачною селітрою, або сульфатом амонію, а також мінеральне добриво "Новоферт"
- упродовж усього літа, під плодові дерева вносять органічні добрива "Біоглобін", "Байкал ЕМ" і для поліпшення смакових якостей плодів "Зростання концентрат"
- під осінню перекопування ґрунту, при підготовці рослин до зими, застосовуються "Органічне добриво Курник", суперфосфат і фосфоритне борошно
- восени проводиться підживлення садових насаджень калійними добривами у вигляді сульфату калію
Догляд за плодовими деревами навесні
Початок року — це максимальне навантаження на садівника. Весняний догляд вимагає особливої уважності. Весь садовий інструмент повинен бути підготовлений заздалегідь. Погано заточений секатор або ручна пила завдадуть рослині більше шкоди ніж користі. Всі зрізи повинні бути рівними і строго перпендикулярні головної осі гілки. Не забувайте про садовий вар — їм обробляються зрізи і спіли діаметром від 2 див.
1. Обрізка. Її проводять при температурі не нижче мінус 4°С. Формуюча обрізка проводиться у молодих дерев (вік саджанця 1-6 років): видаляються зайві пагони, а річні (річний приріст) обрізаються на 3/4. У дорослих дерев проводиться санітарна обрізка (вирізаються пошкоджені гілки) і також коротшає річний приріст.
2. Видалення моху та лишайників. Скелетні гілки і стовбур обробляються твердою щіткою.
3. Боротьба з шкідниками.
· Догляд за плодовими деревами ранньою весною починається з обприскування. До розпускання квіткових і листових бруньок. На 10 л води: 200 г препарату 30-В, 70 г карбаміду (сечовини), 50 г мідного купоросу. Витрата робочого розчину на молоді дерева — 2 л, на дорослі — до 10 л.
· Обробка по зеленому конусу (набряклим нирках з тупим кінчиком): 1% бордоська суміш, інсектицид (Брунька), фунгіцид (Мобіль, Топаз) в концентрації зазначеної на упаковці. Обприскування по рожевого бутону. Інсектицид (Актара) і фунгіцид (Топсин-М) в концентрації зазначеної на упаковці.
· У період формування листа обробка залізним купоросом.
4. Підгодівля. Комплексним мінеральним добривом (нітроамофоска). Внесення під дерево від 0,5 до 1 кг під час розпушування пристовбурних кіл. Органічне добриво вноситься в розведеному стані (з водою) — коров'як (1:5), свинячий (1:10), пташиний послід (1:40). Нестійка весняна погода додає турбот, особливо катастрофічність наслідки має обмерзання. Гілки молодих дерев ламаються під вагою льоду, а ожилі нирки гинуть без доступу кисню. Як доглядати за плодовими деревами в цьому випадку?
· Підставити підпірки під особливо постраждалі гілки.
· Розпалити димне багаття — теплий дим прискорює танення льоду.
· Акуратно скинути налиплий лід.
· В якості профілактики, при несприятливому прогнозі, обприскати дерева вапняним розчином (на 10 л води 0,5 кг вапна і 1,5 кг глини або просіяного піску). В такому випадку, при легкому струшуванні, крижана кірка сама зісковзує з гілки разом з підсохлим розчином.
Догляд за плодовими деревами влітку
В жаркие летние месяцы проводятся защитные мероприятия, вносятся подкормки, деревья освобождаются от лишней завязи и подгнивших на дереве плодов. При необходимости проводится полив и мульчирование приствольных кругов. Если междурядья сада засеяны сидератами, их нужно вовремя скосить.
В период формирования плодов хорошо видно, насколько правильно проведена обрезка. Если все сделано верно — на дереве оптимальное количество завязей.
На деревья надевают ловчие пояса — это эффективный способ борьбы с вредителями, особенно плодожоркой. Материалом может служить бумага, мешковина или пакля. Пояс плотно укрепляют на дереве на расстоянии 20 см от уровня грунта, зазоров между поясом и корой быть не должно. Попавшихся в него вредителей удаляют каждые 4 дня.
Уход за плодовыми деревьями осенью
Осень — это не только сбор урожая. Внимание и забота повышают устойчивость растений к неблагоприятным погодным условиям. Выполняются следующие работы:
· санитарная обрезка;
· полив (при необходимости);
· тщательная уборка сада, его территория должна быть свободна от листьев, падалицы, мелких сломанных веточек;
· побелка штамбов и скелетных ветвей;
· обработка против вредителей.
Последнее опрыскивание в году проводится, когда деревья полностью сбросили листву. Рабочий раствор: медный купорос, карбамид (8-10%). Обрабатывается не только дерево, но и приствольный круг.
Уход за плодовыми деревьями зимой
Мнение, что зимой сад не требует внимания — ошибочно. Основные работы в саду в этот период — снегозадержание, защита от грызунов, морозобоин и солнечных ожогов. Если зима мягкая, можно проводить обрезку и бороться с вредителями.
- Коли сіяти та як правильно вирощувати редиску в теплиціДізнайтеся, як успішно вирощувати смачну редиску в теплиці! В нашій статті ви знайдете прості поради щодо часу та техніки посіву, які допоможуть вам отримати багатий урожай. Відкрийте для себе найкращі методи та тонкощі вирощування редиски.Повна версія статті
- Догляд за ківіЕкзотичний фрукт ківі давно користується високим попитом на наших прилавках, особливо в зимову пору. Це не дивно, так як вміст вітаміну С в цих плодах перевищує в шість разів зміст його в лимонах і в 4 рази в шипшині. Так само він містить високу кількість калію, кальцію, магнію і фосфору. У нашій статті ми розповімо вам, як правильно посадити і вирощувати ківі в наших широтах.Повна версія статті