Догляду за лохиною
Поради по догляду
Висадити лохину у відкритий грунт можна у весняний і осінній час. При цьому слід врахувати, що досвідчені садівники радять зробити це навесні, так як протягом літнього періоду саджанець зможе добре вкоренитися і набратися сил, що дозволить йому не постраждати від морозів в зимовий час. Виростити лохину порівняно просто, набагато складніше буде урожай зібрати і зберегти його.
Грунт для лохини
Для посадки лохини слід вибрати добре освітлену ділянку, при цьому чагарнику потрібно забезпечити захист від поривів вітру. Якщо ж його висадити в затіненому місці, то урожай буде мізерним, а якість плодів низьким. Це рослина дуже вимоглива до грунту, для його вирощування підійде тільки грунт кисла, рН якої повинен бути дорівнює 3,5–4,5. Також досвідчені садівники для посадки лохини рекомендують обрати ту ділянку, який протягом декількох років знаходиться під паром. Справа в тому, що ця рослина негативно реагує на будь-яких попередників. Пам'ятайте, що для посадки ідеально підійде тихе, добре освітлене місце з торфово-суглинному або торфово-піщаної добре дренованим грунтом. У тому випадку, якщо в саду відсутня ділянка ідеально підходить для вирощування такого чагарнику, його можна буде зробити своїми руками.
Посадка лохини навесні
Висадження у відкритий ґрунт у весняний час виробляють до того, як набухнуть бруньки. Купуючи саджанець малини, слід ретельно вибирати вид і сорт. Треба, щоб вибране вами рослина підходило для вирощування у вашому регіоні. Якщо клімат в регіоні досить холодний, то придбати найкраще саджанець низькорослої канадської лохини. У теплих регіонах з тривалим жарким літнім періодом можна вирощувати різні сорти садової чорниці. Також при виборі саджанця дуже важливо врахувати терміни дозрівання плодів, їх потрібно зіставити з кліматичними особливостями вашого регіону. Справа в тому, що якщо зробити неправильний вибір, то ягоди просто не встигнуть визріти до настання морозів.
Фахівці радять купувати саджанці з закритою кореневою системою (в контейнері або горщику). Однак під час висадки лохини у відкритий ґрунт слід врахувати, що її корінці настільки тендітні, що самостійно розвернутися в грунті їм просто не під силу. У зв'язку з цим її не можна просто перевалити з ємності в посадкову ямку. Перед самою висадкою горщик з саджанцем треба буде занурити в ємність з водою на 15 хвилин. Потім рослину слід акуратно витягти з горщика. Руками обережно, не поспішаючи розімніть земляний ком і спробуйте випрямити корінці лохини.
Розмір посадкової ями для чорниці звичайної і чорниці садової однакова, а саме, 0,6х0,6 метрів, при цьому її глибина повинна бути 0,5 метра. Якщо проводиться висадка декількох високорослих саджанців, то між ними дотримують дистанцію 1,2 метра, для середньорослих сортів вона повинна бути дорівнює 1 метр, а для низькорослих ― 0,5 метра. Ширина міжрядь повинна бути дорівнює 3-3,5 метра. Після того як яма буде готова, дно і стінки рекомендується розпушити, що дозволить покращити доступ повітря до кореневої системи саджанця. Далі треба подбати про те, щоб грунт в ямі була кислою. Для цього на її дно вкладається суміш, що складається з тирси, піску, верхового торфу і хвої, для окислення отриманого субстрату в нього треба всипати 50 г сірки. Гарненько перемішайте отриманий субстрат і утрамбуйте його. Всипати в грунт добрива не потрібно. При цьому використовувати для підгодівлі лохини органіку не рекомендується, так як вона сприяє олужненню грунту. Коли яма буде готова, в неї треба помістити рослину, його коріння акуратно розправляються, при цьому їх потрібно спрямувати в різні сторони. Слід врахувати, що після посадки коренева шийка лохини повинна бути на 30 мм заглиблена в грунт. Висаджені рослини потребують поливу. Коли рідина вбереться в грунт, його поверхню слід присипати шаром мульчі (кора, торф, хвойні тирсу або солома), товщина якого повинна бути 12 сантиметрів.
Посадка лохини восени
Висадку лохини в осінній час проводять так само, як і весняне. Однак якщо для посадки був використаний саджанець першого року життя, то після посадки, скориставшись секатором, з нього потрібно буде видалити всі слабкі гілки, а решта рекомендується зменшити на ½ частину. У тому випадку, якщо саджанець старше 2 років, то обрізати його не слід.
Догляд за лохиною
Протягом сезону знадобиться провести кілька розпушування поверхні пристовбурового кола, при цьому їх глибина повинна бути не більше 8 сантиметрів. Однак пам'ятайте, що рихлити грунт часто не слід, оскільки це може стати причиною пересихання рослини. Також слід врахувати, що система коренів у лохини розташовується горизонтально і дуже близько до поверхні ґрунту (близько 15 сантиметрів), тому постарайтеся її не травмувати під час розпушування. З-за того, що коріння рослини розташовуються близько до поверхні грунту, дуже важливо засипати її мульчею. Розпушування ґрунту можна робити і без попереднього видалення мульчі, при цьому її потрібно 2 або 3 рази за сезон обов'язково поповнювати. Також важливою є своєчасна боротьба з бур'янистою травою, її виривають відразу ж після того, як вона з'явиться на ділянці.
Для нормального росту і розвитку чагарнику, його ще необхідно вчасно поливати, підгодовувати і обрізати.
Полив лохини
Лохину слід поливати правильно. При цьому садівником повинна бути розроблена особлива схема поливу лохини. Так, ґрунт завжди повинен бути влажноватым, проте слід врахувати, що вода після поливу не повинна затримуватися у грунті довше двох діб, в іншому випадку це може стати причиною загибелі куща. Як правило, полив здійснюється двічі на тиждень 2 рази на добу (в ранковий і вечірній час), при цьому за раз під 1 кущ виливається 10 літрів води. Особливу увагу поливу слід приділити в липні і серпні, коли спостерігається плодоношення, тому що саме в цей час відбувається закладка квіткових бруньок на наступний рік. Якщо лохина в цей час не буде отримувати необхідної кількості води, то це негативно позначиться на кількості врожаю і теперішнього, і майбутнього року. Якщо на вулиці дуже жарко, то кущах знадобиться не тільки полив, але обприскування, це допоможе уникнути їх перегріву. Обприскувати рослини потрібно рано вранці або після 16 год дня.
Підгодівля лохини
До поживності грунту лохина не пред'являє особливих вимог, проте вона чудово реагує на мінеральні добрива. Проводити підживлення рекомендується ранньої весни, коли почнеться сокорух і набухнуть бруньки. При цьому слід повністю виключити підживлення органікою. Для підгодівлі такого чагарнику рекомендується використовувати такі добрива: сульфат калію, суперфосфат, сульфат амонію, сірчанокислий магній і сульфат цинку. Справа в тому, що вони засвоюються рослиною дуже добре. Внесення азотовмісних добрив (сульфат амонію) відбувається в 3 етапи. Так, 40 відсотків необхідних голубиці азотних добрив треба внести, коли тільки почнеться сокорух, 35 відсотків ― у перші дні травня, а 25 відсотків ― в перші дні липня. Всього одному чагарнику за сезон потрібно від 70 до 90 грам даного добрива. З липня і до майбутньої весни азот рослині більше не знадобиться. Внесенням фосфоровмісних добрив (суперфосфату) треба зайнятися в літній і осінній час, при цьому на 1 чагарник береться 100 грам речовини. Сульфат цинку сульфат калію вноситься 1 раз за сезон і береться по 2 грами на чагарник. Внесення сульфату магнію також проводиться раз в сезон, при цьому на кущ береться 15 грам речовини.
Обрізка лохини
Щоб чагарник родить регулярно, йому знадобиться своєчасна обрізка. Її проводять у весняний час до того, як набухнуть бруньки. У тому випадку, якщо в літній або осінній час на кущі вами будуть виявлені травмовані або пошкоджені хворобою гілки і стебла, їх потрібно буде обрізати і знищити, чекати весни при цьому не треба. У щойно висаджених саджанців протягом першого року треба обов'язково видаляти всі квіти, що дозволить голубиці правильно рости і розвиватися.
Формировкой потужного скелета рослини слід займатися з другого по четвертий рік життя, це дозволить чагарнику уникнути травмування, якщо буде багатий урожай. Для цього потрібно вирізати всі уражені хворобою, слабкі, ушкоджені морозом або лежать на поверхні ґрунту гілки. Не забудьте вирізати всю прикореневу поросль. Після того, як їй виповниться 4 роки, крім хворих і слабких гілок слід вирізати всі стебла, яким більше 5 років, при цьому з однорічних необхідно залишити від 3 до 5 найбільш потужних пагонів. Якщо кущ розкидистий, то в нього треба буде видалити всі пониклі нижні гілки. А якщо рослина пряморослого сорти треба буде провести проріджування в серединці куща. Слідкуйте за тим, щоб не було зімкнення гілок між сусідніми кущами, так як це вкрай негативно позначиться на якості та часу дозрівання ягід.
Як доглядати восени
После того как начнется плодоношение, собирать плоды голубики специалисты советуют 1 раз в 7 дней. Заняться сбором ягод лучше всего в утреннее время, но только после того, как испарится роса. После того как плод окрасится в необходимый цвет, он должен дозревать на кустарнике в течение еще нескольких суток. После того как плотные ягодки станут мягкими, их можно будет собирать. В течение данного времени происходит увеличение веса плодов, а также повышение количества сахара в них. Ягоды после сбора надо сразу же убрать на полку холодильника, хранить их следует при температуре от 0 до 2 градусов в течение 14 дней. Надо учесть, что плоды могут поглощать посторонние запахи, поэтому их нужно обязательно изолировать от иных продуктов. Ягоды можно заморозить, тогда они будут храниться намного дольше. Для этого их тщательно моют и насыпают в 1 слой в морозильную камеру. После того как ягодки полностью замерзнут, их помещают в одну емкость и вновь убирают в морозилку на хранение. При желании плоды можно высушить, в таком виде они подходят для приготовления вкусных компотов, а также целебных настоев и отваров.
В регионах с морозными зимами голубике понадобится хорошее укрытие, так как если температура воздуха опустится ниже минус 25 градусов, то кустарник может вымерзнуть тем более, если при этом будет мало снега. После того как куст будет освобожден от плодов, следует заняться его подготовкой к зимовке. Накиньте на ветви растения петлю из проволоки либо шпагата и не спеша притяните их к поверхности участка. После этого куст надо зафиксировать в данном положении и укрыть его мешковиной (полиэтиленовую пленку использовать не рекомендуется, потому что голубика под ней не будет дышать), сверху следует накидать лапник. После того как на улице выпадет снег, лапник сверху нужно будет им забросать. Зимнее укрытие убрать с растения следует в весеннее время. В том случае, если в вашем регионе зимы достаточно теплые и снежные, то голубика сможет их пережить и без укрытия, особенно это касается зимоустойчивых сортов.
- Коли сіяти та як правильно вирощувати редиску в теплиціДізнайтеся, як успішно вирощувати смачну редиску в теплиці! В нашій статті ви знайдете прості поради щодо часу та техніки посіву, які допоможуть вам отримати багатий урожай. Відкрийте для себе найкращі методи та тонкощі вирощування редиски.Повна версія статті
- Догляд за ківіЕкзотичний фрукт ківі давно користується високим попитом на наших прилавках, особливо в зимову пору. Це не дивно, так як вміст вітаміну С в цих плодах перевищує в шість разів зміст його в лимонах і в 4 рази в шипшині. Так само він містить високу кількість калію, кальцію, магнію і фосфору. У нашій статті ми розповімо вам, як правильно посадити і вирощувати ківі в наших широтах.Повна версія статті