INTERMAG-Молібден це рідке концентроване добриво з високим вмістом молібдену. Найчастіше недостачу молібдену можна спостерігати на легких та закислених (з низьким вмістом органічних речовин) грунтах. Засвоювання молібдену рослиною з грунту напряму залежить від рівня рН - при зниженні рівня рН поглинання рослиною молібдену суттєво знижується. Добриво рекомендується застосовувати (у вигляді водного розчину) для дрібнокраплинної обробки або поливу вирощуваних рослин.
Склад: добриво містить молібден Мо-3% (33,0 г/л) в легкозасвоюваній рослиною органічній формі.
Культури: молібден потребують такі рослини як: помідор, соняшник, салат, тютюн, шпинат, виноград, капуста, ріпак, зернобобові (люцерна, конюшина, горох, квасоля), цибуля-порей, цибуля.
Ознаки дефіциту молібдену
Особливо помітні у капустяних (цвітна капуста) – листя скручується, зморщується, приймає ланцетовидну форму, їх тканина буває тонкою і прозорою, тоді як колір листя стає брудно-зеленим. Перша і друга пара справжніх листків помідора жовтіє, закручується краями доверху: хлороз поширюється між жилками на всю пластинку листка. В огірків хлороз спостерігається по краях листків. У бобових рослин і плодових культур на листках, як і при нестачі азоту, з’являються світло-зелені плями.
Рекомендована норма витрат робочого розчину в залежності від культури
Рекомендована норма в середньому становить 0,4-1,5 л/га (залежно від виду культури, стану грунту, рослин або фази вегетаційного періоду.
-
Для овочів складає 400-600 л/га.
-
Для зернових та просапних - 200-300 л/га.
-
Для цибулевих на грунтах з рівнем рН<5,5: профілактично - одне підживлення, при нормі 1л/га; при недостачі - дві три обродки з нормою 1-1,5 л/га.
-
Для плодових дерев витрати при одному підживленні мають бути 0,5-1 л/га. На кислих грунтах виконують одне весняне підживлення пвсля зав'язування плодів.
-
Для капустяних (капуста, кольрабі, броколі), при розсаді: 7-10 днів перед висадкою полити рослини 0,1% розчином добрива (0,1 л добрив розчинити в 100 л води), при вирощуванні у відкритому або закритому грунті виконати 1-3 позакореневих підживлень, витрачаючи при цьому 0,4-0,6 л/га добрива (перше підживлення через два тижні після висадки розсади; друге, третє підживлення необхідно робити з інтервалом в 10-14 днів після першого підживлення).
-
Для зернобобових норма добрива при одній обробці має бути 1 л/га. На кислих грунтах при рН<5,5 рекомендується профілактично виконати одне або два підживлення в період інтенсивного росту (перед початком цвітіння).
-
Для коренеплодів молібден запобігає накопичення в рослинах нітратів. Витрати добрива при одному підживленні складають 1 л/га: перше підживлення необхідно провести на початку періоду інтенсивного росту кореня, друге підживлення за три тижні до збирання врожаю.
-
Для ріпака рекомендована норма добрива - 0,5-1 л/га: вносити восени одне підживлення в період 4-6 листків для підвищення морозостійкості та навесні вносити одне підживлення в період з початку росту до фази зеленого бутона для поліпшення засвоєння азоту.
-
Для озимини рекомендовано норма внесення 1 л/га восени одне підживлення в період кущіння для підвищення морозостійкості.
-
Для інших сільськогосподарських культур та рослин необхідно вносити одне листкове підживлення 1 л/га для профілактики та при недостачі проводити два або три обробки при витраті добрива 1,5-2 л/га. Рослини потребують невелику кількість молібдену (Mo), але він відіграє велику роль у процесах азотного метаболізму рослин, впливає на метаболізм фосфору та на процесу фотосинтезу (при утворенні хлорофілу).
Підвищення рівня молібдену (Mo) у рослинах дозволяє:
-
збільшити кількість врожаю (врожайність);
-
підвищити якість врожаю;
-
підвищити рівень стійкості рослин до заморозку та засухи.
МОЛІБДЕН (Mo) є компонентом деяких ферментів (альдегідок-сідазу, седрогеназу, нітратредуктазу). Каталізує в рослинах перехід нітратів у нітрити, присутній у всіх органах, в тому числі в коренях, бере участь у фіксації молекулярного азоту бульбочкових бактерій з роду Rhizobium, бере участь у фосфорному і білковому обміні, бере участь і в утворенні пектину. Нестача молібдену веде до накопичення розчинних азотовмісних сполук і гальмування утворення фосфороорганічних компонентів у рослині. Кисла реакція ґрунтів дуже сильно зменшує його рухливість - отже і засвоюваність рослинами. На торф’янистих ґрунтах (де багато нерозкладеної органічної маси) молібден сильно зв’язаний і малодоступний для рослин. На відміну від інших мікроелементів, молібден може накопичуватися в рослинах в досить великих кількостях, не надаючи токсичної дії. Молібденове голодування може викликати зменшення утворення аскорбінової кислоти, що веде до зниження інтенсивності фотосинтезу в результаті падіння регенерації хлорофілу.